Kāpēc mājsaimnieces visā pasaulē sāk pāriet uz organisko sadzīves ķīmiju?

Publicēts irina 04.01.2019 0 Komentāri

Tradicionālie mazgāšanas līdzekļi piesātina mājokļus ar toksiskām vielām.

Mēs uzkopjam māju ne tikai skaistumam, bet arī veselībai.

Lai neelpotu putekļus un pelējumu, lai atbrīvotos no mikrobiem.

Bet daudzi cilvēki neaizdomājas, ka mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļi, ko mēs izmantojam ikdienas dzīvē, var radīt organismam tādu pašu kaitējumu kā netīrumi mājā. Galu galā, tajos atrodas vesela virkne toksisku vielu un alergēnu.

Nē, mēs negribam pateikt, ka māju nevajag uzkopt!

 

Tomēr sadzīves ķīmijas izvēlei ir jāpieiet atbildīgi.

Piemēram, daudzi ir dzirdējuši, ka fosfātiem, kuri ir iekļauti daudzu mazgāšanas līdzekļu sastāvā, ir kaitīga ietekme uz vidi. Bet faktu, ka iekļūstot caur ādu, tie var izraisīt aknas, nieru un vielmaiņas traucējumus, saka un raksta daudz retāk.

Daudzi reklamētie produkti tualetēm un vannas istabām joprojām satur organiskos hlora savienojumus (hipohlorītu, hlorinolu un citus). Šie savienojumi kairina elpošanas orgānus, turklāt var izraisīt astmu, emfizēmu, hipertensiju, aterosklerozi, vēzi un vairākas citas slimības.

Tīrot ar “parastiem” sadzīves ķīmijas līdzekļiem, mēs sedzam māju un traukus, no kuriem mēs ēdam, ar sēra dioksīda, sālsskābes, kancerogēno virsmaktīvo vielu un citu toksisku ķimikāliju slāni, kurus tīrā veidā pat nevar ienest savā mājā.

Un kad tās ir iekļautas mazgāšanas līdzekļu sastāvā, mēs vienkārši tām nepievēršam uzmanību.

 

Protams, toksisko vielu koncentrācija sadzīves ķīmijā ir neliela, taču, regulāri izmantojot šos līdzekļus, rodas kumulatīva iedarbība, un cilvēka organisms reaģē uz šādu „lēnu” saindēšanos ar hroniskām slimībām.

Atšķirībā no mums zināmas sadzīves ķīmijas organiskie tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļi nesatur bīstamas vielas.

Organiskie līdzekļi mājas uzkopšanai ir pilnīgi nekaitīgi cilvēkiem un videi. Organiskie mazgāšanas līdzekļi ir līdzekļi sistemātiskai tīrības uzturēšanai. Piemēram, māju pēc remonta ar organiskajam vielam nevar izmazgāt, šajā gadījumā, iespējams, jums joprojām būs jāizmanto agresīvāki līdzekļi. Bet jūs droši varat izmantot organiku katru dienu. Pēc organikas izmantošanas nesmaržo pēc ķīmijas, smaržo pēc tīrības.

 
 

Tas varētu jūs interesēt:

Atstāt komentāru